Hakan hiihtäjille rahaa kaupungilta
Valkeakosken kaupunki myöntää Hakan hiihtojaostolle rahapalkinnon seuran hienosta menestyksestä niin aikuisten kuin nuortenkin sarjoissa.
Hakan hiihtäjät voittivat Hämeen viestin 20. kerran peräkkäin viime viikonloppuna, jolloin myös Hakan juniorihiihtäjät esiintyivät voittoisasti.
Kaupunki perustelee Hakan palkitsemista seuran Valkeakoskelle tuomalla maineella, tunnettavuudella ja markkina-arvolla.
Kaupunginhallitus päätti yksimielisesti palkita Hakan 2 000 eurolla. Summa toivotaan käytettävän juniorihiihtotyöhön.
Valkeakosken kaupunki on perinteisesti pyrkinyt huomioimaan urheilun saralla menestyneet seuransa ja yksilönsä.





"Tehtaan kentälläkö ne kaikki muutkin urheiluseurat ja harrastusryhmät harjoittelevat? Enpäs tuota tiennytkään."
Tuossa taitaa kuitenkin lukea JALKAPALLOSEURAN kentänhoidon. Ollaan tarkkana sen lukihäiriön kanssa, tukeahan saa ainoastaan Hakan potkupalloilu ja muille oikeasti menestyville jää vain murut. Se on politiikkaa, nääs.
Ilmoita asiaton kommentti